Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Jakub Małecki w Ząbkowicach!

 

Czytelnicy poszukujący dobrej literatury współczesnej mają nie lada okazję poznania młodego, ale już uznanego polskiego pisarza. Na zaproszenie ząbkowickiego koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w czwartek, 9 listopada 2017 r. JAKUB MAŁECKI spotka się o godz. 18.00 ze swoimi fanami w restauracji Dolnośląska. Mecenasami tego wydarzenia literackiego są: Pani Justyna Szulikowska – firma JS Nieruchomości S.A. oraz Pan Adam Pierzga – firma Magnezyty Grochów S.A.

Jakub Małecki, lat 35, opublikował do tej pory dziewięć tytułów prozy. Początkowo zajmowała go literatura z gatunku science fiction. Ostatnie książki są już głęboko osadzone w naszej polskiej rzeczywistości. Aczkolwiek nie brakuje w nich odniesień do historii XX-wiecznej.

Jest laureatem wielu wyróżnień, z których chyba najcenniejszymi są nominacje do nagrody Nike za powieść ”Dygot” i opowiadania „Ślady”.

O obu były już echa w portalu doba.pl (linki do DYGOTU i ŚLADÓW w rubryce – Zaczytani)

Spotkanie autorskie jest nie tylko okazją zobaczenia na żywo znanego pisarza, porozmawiania z nim, wymiany opinii. Będzie można kupić któryś z tytułów gościa i wyjść z wydarzenia z dedykacją. Co zawsze podnosi wartość książki.

Serdecznie, szerokim gestem z a p r a s z a m y wszystkich ciekawych i gościa SBP, Jakuba Małeckiego i jego książek.

malecki

Paczka literacka

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka została przyjęta do akcji "Paczka literacka". W jej ramach otrzymamy cztery pakiety książek wydawnictwa AGORA (dla biblioteki głównej oraz dla filii) całkowicie bezpłatnie! Półka z literaturą faktu zdecydowanie zwiększy dzięki temu objętość. Po książki zapraszamy w połowie września.

 

Dofinansowanie dla naszej biblioteki!

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków MKiDN w ramach programu "Partnerstwo dla książki" na realizację cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci. Więcej szczegółów wkrótce!MK DN.logo

Quiz z okazji stulecia SBP i Tygodnia Bibliotek 8-15 maja!

Ząbkowickie koło SBP zaprasza czytelników do rozwiązania krzyżówki. Przewidziano cenne nagrody!
- talony 150, 170, 180 zł na zakup książek,
- bilety wstępu do twierdzy Srebrna Góra, pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, kopalni w Złotym Stoku, Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, Izby Pamiątek w Ząbkowicach Śląskich oraz na wrześniowy koncert Wratislavia Cantans w Bardzie
- karnety na zajęcia "Zumba fitness" Agnieszki Malik
- pakiety promocyjne gminy Ząbkowice Śląskie (kubek, koszulka itd.)
- wydawnictwa regionalne, książki.
Krzyżówka dostępna jest w naszej bibliotece, ukazała się również w Wiadomościach Powiatowych i Gazecie Ziębickiej.
Ostateczny termin dostarczenia prac upływa z końcem maja.

Czytaj więcej: Quiz z okazji stulecia SBP i Tygodnia Bibliotek 8-15 maja!

Akcja "Róża 2017"

Światowy Dzień Książki, który obchodzony jest 23 kiwietnia, jest dla nas szczególnym świętem. W tym dniu dziękujemy naszym Czytelnikom za to, że mimo otaczającej nas mody na smartfony i tablety, wciąż pragną sięgać po papierową wersję książki. Na każdego z nich czekała wczoraj piękna róża. Dla zwolenników cyfryzacji też coś mamy - zapraszamy po darmowe kody do aplikacji Legimi, w której można znaleźć same nowości i bestsellery.

IMG 8006 2

FERIE ZIMOWE

Pierwszy tydzień ferii już za nami. W Gminnym Centrum Kultury działo się w tym czasie wiele. W pierwszym dniu ferii odbyły się gry i zabawy w świetlicy:  pin- pong, piłkarzyki itp. Popołudniu swoim przedstawieniem pt." Misio - Tulisio"  zachwycił teatr Maska z Krakowa . W Walentynkowe południe  dzieci dekorowały serduszka, w godzinach wieczornych  odbyła się dyskoteka Walentynkowa. W środę dzieci z naszej gminy wyjechały do kina w Kłodzku na bajkę pt.  "Sing" tradycyjnie po  bajce wraz z opiekunami dzieci udały się  na małe co nieco do McDonalda.  W czwartek dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach z tańca nowoczesnego oraz hip- hop. W godzinach popołudniowych odbyło się ognisko przy Domu Rządcy. W ostatnim dniu z pierwszego tygodnia ferii odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne.  Zapraszamy na fotorelacje z pierwszego tygodnia ferii zimowych. 

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE

Legimi na Dolnym Śląsku

Z okazji Nowego Roku 2017 mamy dla naszych Czytelników wspaniały prezent! W naszej bibliotece można uzyskać dostęp do do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów - z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.
Więcej informacji w linku poniżej. Zapraszamy po odbiór kodów!!!

http://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.php/legi1

Obierz kurs na języki obce!

Obierz kurs na języki obce. Przyjdź do biblioteki!

Naukę aż pięciu języków obcych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oferuje Biblioteka
w Kamieńcu Ząbkowickim! Każdy użytkownik może uzyskać tu bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.

Czytaj więcej: Obierz kurs na języki obce!

bip-logo-pomn1-grad

 

szukam ksiazki pl


 stow bibliotekarzy pl
program rozwoju bibliotek
ministerstwo kultury

lubimy cztac

kultura na widoku
mak
polska cyfrowa
logo zielonegry
funenglish

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.